Auto

Vai kredītlīnija var palīdzēt ar auto pretkorozijas līdzekļiem?

Foto: Shutterstock.com

Neatkarīgi no gadalaika un auto ceļu sezonas korozija jeb rūsa vienmēr ir bijis aktuāls jautājums. Auto īpašnieku aprindās ir zināms fakts, ka, ja vienreiz rūsa ir parādījusies, no turpmākas transporta līdzekļa rūsēšanas izvairīties ir ļoti sarežģīti – tas izdodas vien dažiem veiksminiekiem, kas turklāt zina labākos pretkorozijas līdzekļus un meistarus, kas auto apstrādi ar tiem veic īpaši augstā kvalitātē. Jāņem vērā arī fakts, ka lielākoties jo augstāka pakalpojuma kvalitāte un līdzekļa iedarbība, jo lielāka summa par to jāmaksā. Vai kredītlīnija var būt piemērota auto apkopes izmaksu segšanai, uzzini, turpinot lasīt rakstu!

Kuras auto vietas visbiežāk cieš no korozijas?

Tipiski lielākais automašīnas korozijas izraisītājs ir pretslīdes materiāls, ar ko ziemā tiek kaisīti auto ceļi. Šis maisījums satur vārāmo sāli, smiltis un hloru, un, ņemot vērā maisījuma abrazivitāti un hlora klātbūtni, tas ir agresīvs pret auto virsbūvi un detaļām – smilšu graudi saskrāpē transporta līdzekļa virsbūves un detaļu aizsargslāni un hlors, sāls un izkusušā sniega vai lietus mitrums nonāk pie neaizsargāta metāla, radot koroziju:

  • riteņu arkām;
  • priekšējiem un aizmugurējiem spārniem;
  • sliekšņiem;
  • sliekšņu nobeigumiem;
  • grīdai;
  • durvīm un durvju malām;
  • bagāžas nodalījuma durvīm un to malām;
  • šasijai;
  • rāmim.

Saprotams, ka šīs ir daļas, kas nonāk tiešā saskarsmē ar no zemes nākošu mitrumu (peļķu ūdens, sniegs), taču automašīnas mēdz rūsēt arī augstāk par pretslīdes maisījumam aizsniedzamo līmeni – šad tad korozija skar jumtu pie vējstikla, teknes un dažos gadījumos arī citas ar sāls – smilšu maisījumu saskarē nenonākošas virsbūves vietas. Šādas situācijas var rasties pateicoties vienam niecīgam smilšu graudiņam, kas, Tev nemanīts, var būt ieķēries švammē vai lupatā, ar kuru tiek mazgāta automašīnas virsbūve, un pateicoties pat tik niecīgiem krāsas aizsargkārtas skrāpējumiem, kas rodas smilšu grauda berzes ietekmē, mazgājot auto, var sākties Tava nebeidzamā cīņa ar auto rūsēšanu.

Ko darīt, ja parādījusies korozija?

Svarīgi ir vismaz divas reizes gadā rūpīgi pārbaudīt visu automašīnas virsbūvi un apakšējo daļu, vai nav manāmas kādas sākotnējas korozijas pazīmes. Ja rūsa jau sākusi irdināt auto metālu, bet bojājuma vieta ir neliela, to Tu pašrocīgi vari nopulēt ar smilšpapīru, attaukot (piemēram, ar benzīnu) un apstrādāt ar speciālu krāsu, izmantojot tīru otiņu. Ja bojājuma vieta ir liela, ir izveidojies liels rūsas burbulis vai korozija notikusi garā līnijā (piemēram, viss slieksnis), auto apkopi labāk uztici servisa speciālistiem, jo pastāv iespēja, ka būs nepieciešams likt metāla ielāpus korozijas sabojātajās vietās. Tā kā šis darbs ir sarežģīts un prasa lielu rūpību, tas arī atbilstoši maksā. Gadījumā, ja Tev pietrūkst naudas darba izmaksu segšanai, kredītlīnija var palīdzēt. Apskati aizņemšanās nosacījumus Credit24 mājaslapā!

Aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savu maksātspēju!