Drifta auto

Rīgas drifta posma uzvarai ir lielākais prestižs sezonā

18. gada augusta pirmajā nedēļas nogalē Rīgā vienkopus pulcēsies vairāk kā sešdesmit pieci “Pro” jeb profesionālās klases drifta braucēji no 21 pasaules valsts, lai piedalītos Eiropas apjomīgākā drifta sacensību seriāla “Drift Masters European Championship” Latvijas posmu “DMEC Betsafe King of Riga”, kas norisināsies Biķernieku sporta trasē.

Kā vērtē driftu?

Atšķirībā no citiem auto sporta veidiem driftā ātrums tiek izmantots kā tikai viens no daudziem kritērijiem, pēc kuriem vadoties tiek izvērtēts sacensību dalībnieku sniegums. Savā ziņā varētu teikt, ka drifta vērtēšana ir lielā mērā subjektīva – to veic trīs tiesnešu – vērtētāju komanda, taču viņi vadās pēc stingriem vērtēšanas nosacījumiem un priekšrakstiem.

Tik augsta līmeņa sacensībās, kādas noritēs Latvijā, drifta tiesnešu – vērtētāju darbs ir ļoti, ļoti nozīmīgs, tādēļ viņu profesionalitāte, kvalifikācija un pieredze ir visaugstākajā līmenī. Viens no Rīgas posma tiesnešu trio, kurš kā tiesnesis strādā “Drift Masters European Championship” jau vairākus gadus, ir Čehu speciālists Davids Kalas.

Mazliet par Davidu

Teju visu dzīvi saistīts ar driftu, Davids Kalas kļuva par drifta tiesnesi 2007. gadā, pirms tam izprotot driftu no braucēja skatupunkta. Acīmredzot, izprata lieliski, jo savā laikā ir vairākkārt atradies uz goda pjedestāla. Viņš ir skolotājs vairākiem jaunajiem drifta tiesnešiem, jo ir Čehijas drifta tiesnešu – vērtētāju akadēmijas izveidotājs un vadītājs, turklāt ir arī organizējis vairākas drifta sacensības un tiesājis 19 dažādus drifta seriālu braucienus:

  • “Drift Masters European Championship”;
  • “Apexmasters” (Turcijas čempionāts);
  • “D1GP”;
  • “Hungarian drift championship”;
  • “Drift Open”;
  • “Czech Drift Series” un daudzus citus.

Šajā gadā viņa darba kalendārā ir ierakstītas 27 dažādas sacensības, kas notiek 15 pasaules valstīt. Viņš ir arī FIA (Starptautiskā Automobiļu federācija) drifta nozares konsultants, kas izveidojis drifta tiesāšanas vadlīnijas un noteikumus, jau no 2016. gada, kā arī viens no pirmā FIA pasaules kausa driftā tiesnešu trio, kas vērtēja 2017. gadā Japānā notikušās pasaules kausa driftā sacensības.

Rīgas drifta posms vienmēr prestižākais

Kalas, runājot par drifta Eiropas čempionātu, atklāj, ka ir daudz runājies ar drifta sportistiem, un viņi visi ir vienisprātis – Rīga un tajā esošā Biķernieku trase ir viņiem ļoti patīkama. Šejienes organizācijas līmenis ir augsts, trase atrodas pilsētas vidū, te ir fantastiska atmosfēra. “Esmu šeit bijis vairākkārt, un man gribas teikt – Biķernieku trase ir viena no vislabākajām, ja ne pat vislabākā Eiropā pieejamā drifta trase, un tādēļ, ka šeit ir tik daudz fanu, augsta trases sarežģītība, liels ātrums un sacensības ir izcili labi skatāmas un pārskatāmas, Rīgas posma uzvara patiesi būs šīs sezonas prestižākais sportistu sasniegums,” tā Kalas.