BMW

Kur un kā visizdevīgāk iegādāties savu nākamo automašīnu?

Foto: Shutterstock.com

Auto, uzreiz aiz nekustamā īpašuma, daudziem ir viens no lielākajiem pirkumiem un finansiālajiem ieguldījumiem, tāpēc bieži ar paša līdzekļiem tā iegādei uzreiz nepietiek. Šādos gadījumos palīgā nāk auto līzings, ar kura palīdzību pie kārotā spēkrata iespējams tikt īsā laikā, nesamaksājot auto pilnu cenu uzreiz, bet sadalot to ikmēneša maksājumos. Ceļi uz auto iegādi var būt dažādi, tāpēc šajā rakstā aplūkosim izplatītākos auto līzinga un finansēšanas veidus, kā arī centīsimies noskaidrot vai pilnīgi jauna auto iegāde vienmēr ir gudrākā izvēle vai tomēr lietoti auto vai mazlietoti auto no salona var būt gudra alternatīva!

Jauni un mazlietoti auto – kurus izvēlēties?

Ja līdzekļi atļauj, jauns auto, protams, ir drošāka izvēle, jo nav jāsatraucas par tā tehnisko stāvokli vēl daudzus gadus uz priekšu, turklāt saņemsi ražotāja garantiju. Ja finansiālās iespējas neļauj samaksāt automašīnas pilnu summu, vienmēr iespējams iegādāties auto uz nomaksu, ko izmanto liela daļa jauno auto īpašnieku. Šeit gan jāņem vērā, ka jaunas automašīnas būs krietni dārgākas kā lietoti vai mazlietoti auto, tāpēc ikmēneša maksājumi būs augstāki vai arī atmaksas termiņš būs ievērojami ilgāks.

Runājot par lietoto auto tirgu, lietoti un mazlietoti auto un to daudz pieejamākās cenas ir viens no galvenajiem motivātoriem, taču vēl viens spēcīgs arguments par labu neiegādāties pilnīgi jaunu, bet apsvērt mazlietota vai lietota auto iegādi, ir automašīnu vērtības krišanās. Brīdī, kad jaunā automašīna izbrauc no salona, tā momentāni zaudē apmēram 10% no savas vērtības. Atkarībā no konkrēta jaunā auto vērtības, ja pēc 4 gadiem vēlēsies to pārdot, rēķinies, ka būsi zaudējis jau 40% – 60% no sākotnēji ieguldītās naudas – ja būsi iegādājies auto uz nomaksu, zaudēsi vēl uz līzinga procentu rēķina. Šādā gadījumā mazlietoti auto var būt gudra alternatīva, jo būsi izvairījies no lielākās vērtības krišanās un būsi ieguvis lieliski aprīkotu auto, ar kuru varēsi nobraukt vēl simtiem tūkstošu kilometru.

Turklāt, ja Jūsu nospraustajā budžetā iekļaujas jauns budžeta klases auto, tad ir vērts aizdomāties, ka par to pašu naudu iespējams iegādāties mazlietotu, bet labi aprīkotu augstākas klases automašīnu!

Mazlietoti auto

Foto: Shutterstock.com

Auto līzings un tā veidi

Daudzi ir pieņēmuši, ka vienīgais uzticamais un arī izdevīgākais aizdevējs ir banka, tomēr ja tiek skatīti lietoti un mazlietoti auto, tad tieši tirgotāji ir tie, kuri visbiežāk piedāvā izdevīgākos iegādes nosacījumus, jo ir specializējušies tieši šajā konkrētajā nozarē.

Atkarībā no tā, kāds ir Tevis noskatītā auto lietošanas mērķis un vēlamais apmaksas modelis, vienmēr ir iespējams izvēlēties sev piemērotāko auto līzinga veidu. Ja izvelēsies iegādāties jaunu vai lietotu auto pie specializēta un uzticama tirgotāja, saņemt auto līzingu noskatītajai automašīnai varēsi noformēt tupat uz vietas. BRC Autocentrs ir viens no šādiem tirgotājiem un piedāvā visus populārākos auto līzinga veidus:

Finanšu līzings

Finanšu līzings ir auto līzings, kura laikā Tu ar ikmēneša maksājumiem sedz visu automašīnas vērtību, pēc tam kļūstot par tās īpašnieku. Vai tie būtu jauni vai mazlietoti auto ir mazsvarīgāk – līzinga kompānija iegādāsies Tevis izvēlēto automašīnu, iegūstot uz to īpašuma tiesības un Tev tā tiek nodota lietošanā. Pēc līzinga līgumā noteikto saistību pilnīgas izpildes, iegūsi automašīnu savā īpašumā un varēsi ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem.

  • Piemērots, ja plāno automašīnu lietot ilgākā laika periodā un pēc nomaksas paturēt to savā īpašumā;
  • Līzinga termiņš līdz 84 mēnešiem, atkarībā no automašīnas vecuma.

Operatīvais līzings

Operatīvais auto līzings ir kā automašīnas noma ilgtermiņā. Līzinga perioda laikā Tu maksā nomas maksu, kas veidojas kā starpība starp automašīnas iegādes vērtību un noteikto atlikušo vērtību. Tas nozīmē, ka līzinga kompānija iegādājas izvēlēto automašīnu un nodod Tev to lietošanā līdz noteiktam termiņam.

  • Piemērots, ja automašīnu vēlies izmantot tikai noteiktā termiņā, bet nevēlaties to paturēt savā īpašumā;
  • Sniedz iespēju, pie vienādiem nosacījumiem ar finanšu līzingu, lietošanā iegūt dārgāku transportlīdzekli.

Pilna servisa noma

Šī ir viena no alternatīvām līzingam, jo ļauj Tev automašīnu izmantot noteiktā laika periodā bez īpašumtiesību saistībām. Automašīnas īpašnieks ir uzņēmums, šajā gadījumā BRC Autocentrs, kurš rūpējas par visiem auto ekspluatācijas izdevumiem, Tev ir tikai jāmaksā noteikta mēneša nomas maksa un par pārējo nav jāraizējas!

  • Pakalpojums, kas ļauj lietot automašīnu par fiksētu mēneša maksājumu, bez liekām saistībām;
  • Par automašīnas tehnisko stāvokli, apdrošināšanu, apkopēm un citiem tehniskiem jautājumiem parūpēsies auto faktiskais īpašnieks – auto tirgotājs.

Auto darījums

Foto: Shutterstock.com

Izvērtē piedāvājumu!

Daudzas no līzinga kompānijām un auto tirgotājiem piedāvā īpašus nosacījumus, tādus kā auto līzings bez pirmās iemaksas vai, piemēram, neierastāks piedāvājums no BRC Autocentra – mazlietoti auto ar garantiju līdz pat 2 gadiem vai 50/50, kas ļauj samaksāt tikai 50% no auto cenas, braukt 2 gadus nemaksājot un pēc šī perioda izlemt vai auto nopirkt vai piedāvāt pārdevējam to atpirkt atpakaļ. Atceries, ka, lai saņemtu labāko auto līzinga piedāvājumu, ir vērts to pieteikt pie vairākiem pakalpojumu