Formula 1

Hamiltons kļūst par čempionu Vācijas “Grand Prix”, Fetels braucienu nepabeidz

Lielbritānijas labākais formulu pilots Luiss Hamiltons, kas pārstāv “Mercedes” vienlību, svētdien Vācijā notikušajā Pirmās formulas (F-1)”Grand Prix” sacensību posmā Hokenheimas trasē izcīnījis uzvaru, bet viņa lielākais konkurents, vācietis Sebastjans Fetels, sacensībās nefinišēja.

Nepatīkama avārija

Vācietis Fetels sacensības sāka no “pole position” 52. aplī avarējis un tādēļ izstājies no sacensībām. Šī avārija ne tikai atņēma vietu sacensībās, bet arī līdera vietu kopvērtējumā, kur šobrīd gozējas Hamiltons.

Nelāga avārija 29. apļa laikā piemeklēja arī austrāliešu pilotu Danielu Rikjardo, “Red Bull” vienības pārstāvi.

Izcili rezultāti – uzvaras garants

Luiss Hailtons braucienu finišēja stundas, 32 minūšu un 29,845 sekunžu laikā, nodrošinot sev līdera statusu un aiz sevis atstājot:

  • komandas biedru Valteri Botasu no Somijas, apsteidzot viņu par 4,535 sekundēm;
  • trešajā vietā atstājot “Ferrari” komandas somu pilotu Kimi Reikenenu, kas apsteigts par 6,732 sekundēm.

Atgādinām, ka kvalifikācijā, kas notika sestdien, Fetels bija ātrākais, savukārt viņa lielākais konkurents un šī brīža pasaules čempionāts Luiss Hamiltons cīnījās ar tehniskiem sarežģījumiem.

Turklāt kvalifikācijas laikā Fetels uzstādījis jaunu Hokenheimas sacensību trases apļa rekordu, 55. reizi visas karjeras laikā uzvarot kvalifikācijas sacensībās jeb izcīnot “pole position”.

Tajā pat laikā Hamiltona formula jau pirmās kvalifikācijas sesijas laikā saskārās ar tehniskām ķibelēm, tādēļ Lielbritānijas pilots hidraulikas problēmu dēļ bija spiests pārtraukt dalību kvalifikācijā. Tā rezultātā Vācijas “Grand Prix” kausa izcīņu britu pilots sāka, atrodoties 14. vietā.

Rekordists Fetels, tiesa, ne reizi nav uzvarējis Pirmās formulas posmā, kas notiek Hokenheimas trasē, taču 2013. gadā viņš kļuva par Vācijas sacensību “Grand Prix” posma čempionu Nirburgringas sacīkšu trasē.

Treniņi – super svarīgi

Piektdien notikušajos brīvajos treniņos labāko laiku uzrādījuši komandas biedri Verstapens un jau minētais Daniels Rikjardo, bet sestdienas trešajā treniņsērijā pamatīgā lietus laikā labāko rezultātu uzrādījis Leklerks. Spēcīgās lietusgāzes dēļ trasē trenēties devās tikai daļa dalībnieku.

Rezultāti un nākotnes plāni

Konstruktoru kausa kopīgajā rezultātu tablo “Mercedes” komanda ir līdere ar 310 punktiem, “Ferrari” otrajā vietā ar 302 punktiem, bet trešajā “Red Bull” ar 211 punktiem.

Šosezon Pirmās formulas braucējiem jāpiedalās 21 posmā, jo ir atcelts Malaizijas posms, taču sacensības atgriezušās Vācijā un francijā.