Auto spidometrs

Elbakjans kārtējo reizi pārkāpj satiksmes noteikumus

Saulainā un svelmaini karstā 31. jūlija, otrdienas, pēcpusdienā pēc pulksten četriem vakarā kāds vīrietis vārdā Mārtiņš devās uz Vecāķu pludmali. Šis brauciens izvērtās par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšanas izbraucienu, jo Mārtiņa auto pa priekšu brauca Toyota Land Cruiser 100 apvidus automobilis, kas pieder Raimondam Elbakjanam (ielu kultūras un sporta kustības “Ghetto Games” līderim). Vai gan tas ir kāds pārsteigums, ka Raimonds Elbakjans kārtējo reizi pārkāpj vairākus ceļu satiksmes noteikumus?

Kā notikumu raksturo pats aculiecinieks Mārtiņš?

Lai arī aculiecinieka Mārtiņa uzfilmētajā video minētais Toyota Land Cruiser 100 apvidus auto ir redzams vienīgi no mugurpuses un tā šoferis nekādi nav saskatāms, Mārtiņš galvo, ka tas patiesi bija Raimonds Elbakjans. Mārtiņš stāsta, ka aculiecinieka statuss nonāca uz viņa pleciem brīdī, kad braucis pa Viestura prospektu, jo tur, veicot manevrus pa abām braukšanas joslām un ar braukšanas ātrumu pamatīgi izceļoties uz pārējās satiksmes plūsmas fona, Mārtiņa vadīto auto ir apsteidzis minētais Toyota Land Cruiser 100 apvidus automobilis, kura šofera krēslā sēdējis pats Raimonds Elbakjans. Mārtiņš nolēmis kārtīgi piefiksēt nekārtības uz ceļa, tādēļ palūdzis draudzenei iefilmēt notiekošo, kamēr pats pēc vairāku Elbakjana bīstamo manevru uz ceļa novērošanas nolēmis viņam sekot.

Kādi pārkāpumi pieļauti?

Video ir redzams, ka apdzīvotā vietā – Vecāķu prospektā –, kurā atļautais motorizēto transporta līdzekļu braukšanas ātrums (maksimālais) ir 50 km/h, gluži kā visās citās Latvijas apdzīvotajās vietās, Raimonds Elbakjans ir braucis ar ātrumu ap 80 km/h, bet vēlāk, dzīvojamajā zonā, kurā pēc likumiem maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 20 km/h, Elbakjana vadītais Toyota Land Cruiser 100 braucis ar ātrumu 50-60 km/h. Šādi aptuvenie ātruma mērījumi ir noteikti pēc Mārtiņa automašīnas spidometra brīdī, kad viņš sekojis Elbakjanam.

Negatīvs piemērs nav pieļaujams

Mārtiņš pats pilnībā apzinās, ka, veikdams aculiecinieka video ierakstu un sekodams Elbakjana vadītajam auto, pats ir veicis minētos ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, bet viņš uzskata, ka šajā situācijā tas ir piedodamāk, jo viņš ir vienkāršs pilsonis, bet Raimonds Elbakjans ir sabiedrībā plaši pazīstama publiska personība, kurš regulāri ir redzams TV kameru priekšā un strādā ar bērniem un jauniešiem. Mārtiņa prāt šādai ietekmes personai vajadzētu rādīt tikai pozitīvu piemēru.