CSDD atļauja

CSDD vienas dienas atļauja – 5 fakti, kas jāzina katram auto īpašniekam!

Foto: Pixabay.com / Free-Photos

Drošība ir mūžam aktuāls temats, jo tās ievērošana vai tieši pretēji – pārkāpšana – var būtiski mainīt dzīvi. Iestājoties ziemai, cilvēki pievērš lielāku nozīmi drošībai uz ceļiem, rūpējoties par saviem auto un braucot uzmanīgāk. Lai regulētu automašīnu tehnisko stāvokli visa gada garumā, ne tikai gada sniegotajos mēnešos, 1991. gada 25. oktobrī Latvijā darbību uzsāka CSDD. Viens no pakalpojumiem, ko izsniedz CSDD, ir atļauja uzturēties uz ceļu vienu dienu. Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kas ir CSDD vienas dienas atļauja, un iepazīsties ar 5 svarīgiem faktiem!

Kas ir šī atļauja?

Šāda veida atļauju izsniedz Ceļu satiksmes drošība direkcija, un to iespējams saņemt gan dodoties uz jebkuru CDSS nodaļu, gan iegādājoties elektroniski. Tās cena ir XX eiro, un tā ir derīga uz iegādes laikā norādīto datumu. Kas par šo atļauju jāzina?

Atļaujas mērķis – doties uz tehniskās apskates staciju

CSDD vienas dienas atļaujas mērķis ir pavisam vienkāršs – to izsniedz, lai transportlīdzekļi varētu sasniegt kādu no CSDD stacijām. Kādiem auto šādu atļauju izsniedz?

  • Ja ir beigusies tehniskā apskate.
  • Ja pagaidu atļaujai noslēdzies derīguma termiņš.

Šāda veida atļaujas paredzētas, lai dotos līdz tuvākajai tehniskajai stacijai, kurā iespējams veikt apskati konkrētajai kategorijai.

Noteikumi, lai saņemtu atļauju

Lai saņemtu šo atļauju, pastāv dažādi noteikumi tās saņēmējam, piemēram, šai personai jābūt sasniegušai 18 gadu vecumu. Tāpat ir arī noteikumi, kas paredz, kādiem transportlīdzekļiem piešķir šādas vienas dienas atļaujas, un tie ir transportlīdzekļi, kas:

  1. reģistrēti Latvijā;
  2. atrodas uzskaitē;
  3. izņemti no reģistra tāpēc, ka trīs gadu laikā nav tikušas veiktas darbības.

Būtiski, lai, saņemot to, netiek pārkāpti noteikumi – ar transportlīdzekli, kam piešķirta atļauja, nedrīkst pārvadāt pasažierus vai kravu, kā arī to izmantot, lai transportētu automašīnu, kas neatbilst kādam no noteikumiem.

Par drošību atbild auto īpašnieks

Būtisks noteikums – par visa veida drošību atbild paša transportlīdzekļa īpašnieks. Šī persona uzņemas atbildību par to, ka viņa transportlīdzeklis neapdraud:

  • satiksmes drošību un tam nav tādu trūkumu, kas liedz atrasties uz ceļa;
  • vidi un vides objektus, jebkura cita cilvēka īpašumu;
  • cilvēku drošību, veselību.

Cik bieži iespējams saņemt?

Vienas dienas atļauju saņemt nav iespējams, kad un cik bieži transportlīdzekļa īpašnieks vēlas. Kādi ir noteikumi?

  • Izsniegšanas ierobežojumi attiecas uz katru kalendāro gadu.
  • Katra kalendārā gada laikā iespējams saņemt divas reizes.

CSDD vienas dienas atļauja ir tikai viens no šīs direkcijas piedāvātajiem pakalpojumiem, taču to nevar uzskatīt par ikdienišķu pakalpojumu. Lai iepazītos ar plašu piedāvājuma klāstu vai iegūtu atļauju savam transportlīdzeklim, apmeklē CDSS mājaslapu!