Auto līzings

Auto līzings bez ķibelēm: uzzini svarīgāko par aizņemšanos!

Ja domas par braukšanu sabiedriskajā transportā neuzlabo Tavu garastāvokli, laikam ir pienācis laiks padomāt par automašīnas iegādi. Mūsdienās vairs nav jālauž galva par to, kur atrast naudu šādam pirkumam, jo gan bankas, gan nebanku kreditori piedāvā dažādus kredītus speciāli auto iegādei. Auto līzings stabili turas pieprāsītāko aizdevumu desmitniekā, taču nepaļaujies uz popularitāti vien – turpini lasīt un uzzini galveno par līzinga nosacījumiem!

Īsumā par auto līzingu

Auto līzings iedalās divās kategorijās: operatīvais un finanšu līzings. Operatīvais auto līzings būtībā ir transportlīdzekļa noma, jo pēc līzinga nomaksas mašīna parasti paliek kreditora īpašumā. Šādu pakalpojumu galvenokārt izvēlas uzņēmumi. Fiziskajām personām ērtāks ir finanšu līzings, kas ļauj aizņēmējam kļūt par auto likumīgo īpašnieku.

Pārbaudi, vai vari atļauties auto līzingu!

Pirms ķerties klāt piedāvājumu salīdzināšanai, vērts uz brīdi apstāties, izelpot un apdomāt, vai Tavs ienākumu līmenis ir adekvāts līzinga izmaksām. Auto līzings ir ilgtermiņa aizdevums, tāpēc Tev jābūt pārliecinātam ne tikai par savu pašreizējo finanšu stāvokli, bet arī par nākotni. Pajautā sev, vai:

  • Tev būs nepieciešama mašīna visa kredīta atmaksas laikā un pēc tam?
  • Tev ir konkurētspējīga izglītība un darba pieredze, kas palīdzēs ātri atrast jaunu darbu sarežģītā situācijā?
  • Tu esi gatavs padarīt līzinga atmaksu par savu prioritāti uz vairākiem gadiem?

Ja visas atbildes ir pozitīvas, laiks nākamajam posmam. Tagad Tev ir jānoskaidro, kur labāk aizņemies auto iegādei – bankā vai nebanku kredītiestādē?

Banka vai nebanku aizdevējs?

Visi pieaugušie cilvēki zina, ka bankas piedāvā visdažādākos aizdevumus privātpersonām, bet nebanku kredītdevēji daudziem asociējas tikai ar ātrajiem kredītiem. Patiesībā, pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra datiem, Latvijā strādā 14 nebanku kreditoru, kas piedāvā auto līzinga pakalpojumus. Kredītlimita un atmaksas termiņa ziņā bankas un nebanku aizdevēju piedāvājumi ir līdzīgi, taču starp tiem ir arī nopietnas atšķirības.

Bankas dod priekšroku jau esošajiem klientiem, kuriem ir norēķinu konts konkrētā kredītiestādē. Tā kā bankām ir liels klientu loks, tās dominē savā nozarē un diktē aizņemšanās nosacījumus, kas ne vienmēr ir tie draudzīgākie. Savukārt nebanku aizdevēji fokusējas uz sadarbību ar klientu, tāpēc var piedāvāt labākus piedāvājumus un ieklausīties sarežģītā situācijā (piemēram, piešķirt aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi, ja aizņēmējam nav tekošu parādu).

Vēl pirms kāda laika nebanku aizdevēji piedāvāja lielākoties kredītus lietotu auto iegādei, taču pašlaik vadošie kreditori un kredītu brokeri, tādi kā Nord auto līzings, jau ir iekļāvuši savā pakalpojumu klāstā arī autolīzingu.

Ja Tu sliecies par labu nebanku aizdevumam, Tavā priekšā ir ilgstoša auto līzingu salīdzināšana un sarežģīta priekšrocību un trūkumu analīze. Bet varbūt tomēr ne? 21. gadsimtā izvērtēt dažādus aizdevumu piedāvājumus ir daudz vieglāk, ja izmanto noderīgo tiešsaistes palīgu – kredītu salīdzināšanas platformu NetCredit.

Labs auto līzings pāris klikšķos

NetCredit platformā ir apkopoti labākie nebanku kreditoru un kredītu brokeru piedāvājumi, kas ikvienam cilvēkam var palīdzēt kļūt par auto īpašnieku. Auto līzingus var salīdzināt pēc:

  • pieejamā kredītlimita;
  • atmaksas termiņa;
  • procentu likmes robežām;
  • naudas pārskatīšanas ātruma;
  • prasības aizņēmējiem.

Ja Tev ir nepieciešams auto līzings ar specifiskiem nosacījumiem, piemēram, aizdevums ar negatīvu kredītvēsturi vai auto līzings no 20 gadu vecuma, arī šos parametrus var atzīmēt meklēšanas rīkā. NetCredit platformā atradīsi arī detalizētus kreditoru un kredītu brokeru aprakstus un lietotāju pieredzes stāstus – visu, kas nepieciešams, lai veiktu gudru izvēli.

Auto līzings ir ātrākais ceļš pie personīgā transportlīdzekļa, neatkarīgi no tā, vai esi izvēlējies jaunu vai lietotu auto. Ienāc NetCredit platformā un iepazīsties ar pilnu auto kredītu piedāvājumu jau tagad!