5 top akumulatoru ražotāji un modeļi, kurus šogad ielāgot

Foto: Shutterstock.com

Automašīnas akumulators ir sevišķi nozīmīga sastāvdaļa, jo tas atbild par aizdedzi un spēkrata iedarbināšanu. Par jebkuru lietu mūsu dzīvē ir vairāk vai mazāk jārūpējas, un ja tas netiek pienācīgi darīts, no šīs lietas visai drīz būs jāatvadās. Akumulatori laika gaitā nolietojas no nemitīgas izlādes un lādēšanas, tāpēc to reizi divos vai trijos gados nepieciešams mainīt. Maiņu labāk ieplānot savlaicīgi, pirms tas pārstāj darboties pavisam. Rakstā apkopoti vairāki pasaulē zināmi akumulatoru zīmoli, kuriem šogad ieteicams pievērst uzmanību.

Varta

Šim zīmolam ir jau sena pagātne un daudziem tas būs zināms kā plaša spektra bateriju ražotājs. Tas radies Vācijā un jau krietnu laiku sevi pierāda kā spēcīgu tirgus spēlētāju. Arī šajā gadā ne viens vien eksperts mēdz ierindot kādu no daudzajiem zīmola modeļiem labāko sarakstā. Piemēram, Varta Silver Dynamic H3 – paliela izmēra akumulators ar pienācīgu jaudu. Tam ir plastmasas apvalki priekš termināļiem, lai pilnībā izslēgtu īssavienojuma iespējamību. Pirms tādu iegādāties, noteikti jāpārliecinās vai tā izmēri atbildīs Jūsu auto.

Odyssey

Šis zīmols radies ASV un tā ražojumi pieejami ļoti plašā klāstā un dažādiem transportlīdzekļiem – no laivām līdz kravas automašīnām. Ļoti iecienīts šogad ir Odyssey PC680 modelis. Kvalitatīvi veidots un jaudīgs, tas ļoti labi noderēs sporta automašīnu īpašniekiem. Akumulators ir veidots tā, lai pēc iespējas labāk absorbētu vibrācijas, kas ļoti viegli var novest pie tā bojāejas. Vienīgais ar ko jārēķinās, ka tas ne visai labi satiek ar ļoti zemām temperatūrām.

Optima

Arī šis ražotājs plašāk būs zināms ASV tirgū. Tas var lepoties ar augstiem standartiem kvalitātes ziņā. Tā akumulatori zināmi pēc salīdzinoši īsa uzlādes laika un lielās jaudas. Topu augšgalos pamanāmi ir vairāki Optima RedTop modeļi, piemēram, Optima RedTop 34/78. Šis ir viens no populārākajiem modeļiem tirgū. Tas ir zināms pēc tā izturības un spējas darboties arī skarbos apstākļos un pie zemām temperatūrām. Pēc ražotāju teiktā akumulators ir pat līdz 15 reizēm noturīgāks pret vibrācijām, nekā vidusmēra akumulators.

ACDelco

ACDelco piedāvā ne tikai auto akumulatorus, bet arī citas rezerves daļas, kā, piemēram, filtrus, bremžu klučus un šasijas daļas. ASV tirgū populārais zīmols nemitīgi strādā pie jaunām tehnoloģijām, uzlabojot produkcijas kvalitāti un mūža ilgumu. Pieminēšanas vērts ir ACDelco ACDB24R modelis. Tas ir izturīgs un labi sevi pierāda aukstajos mēnešos. Tam ir maksimāli samazināts pašizlādes temps, kas lieti noder, ja auto ilgi tiek turēts dīkstāve.  

 Bosch

Vārdam Bosch pat nevajadzētu radīt liekus jautājumus, jo pie mums tas pazīstams kā uzticamu un kvalitatīvu elektrisko instrumentu ražotājs. Augstas kvalitātes standarts ir vērojams arī tā akumulatoros. Ievērības cienīgs ir Bosch S5 096 akumulators, kuram, tāpat kā Varta modelim, ir plastmasas apvalki termināļiem, kas pasargā no īssavienojuma. Vienīgais tā mīnuss varētu būt salīdzinoši lielais svars – 18kg.

Foto: Shutterstock.com

Meklējot jaunu akumulatoru, vērā ir ņemami dažādi faktori, piemēram, apstākļi, kādiem lielākoties tiks pakļauts automobilis. Nedrīkst aizmirst, ka Latvijā ziemas mēdz būt pietiekami skarbas, tāpēc ieteicams izvēlēties jaudīgu un temperatūrai atbilstošu modeli. Dažādu ražotāju akumulatori, tajā skaitā Varta un Bosch, atrodami interneta veikalā 1a.lv. Tur iespējams atrast ne tikai akumulatorus, bet arī cita veida auto preces un piederumus.